Пальцеве (ректальне) дослідження прямої кишки — Proctolikar
+38 (067) 521 8174

Клініка проктології Веселовського здійснює різні види діагностики, що визначають захворювання прямої кишки. Один із типів обстеження, що виконується фахівцем – пальцевий огляд. Це складова первинного обстеження, яка дозволяє діагностувати тріщини, гемороїдальні вузли, розчухи або новоутворення.

Пальцеве дослідження прямої кишки

Прийом проктолога завжди починається з ректального огляду прямої кишки. Для такої процедури не потрібна анестезія, тільки знеболювальний гель. При пальцевому обстеженні оцінюється стан шкіри в перианальній ділянці, а саме – наявність почервоніння, розчухів, мацерації, пошкоджень, бахромок, новоутворень та ін. Також перевіряється чутливість і анальний рефлекс пацієнта. Крім зазначених патологій за допомогою пальцевого огляду проктолог може визначити наявність ущільнень і інших хворобливих станів. Досвідчений лікар при розведенні стінок анального каналу може оцінити його дистальну частину, побачивши анальну тріщину або поліп у разі їх наявності.

Дослідження прямої кишки за допомогою пальцевого огляду дозволяє оцінити ступінь хворобливості, тонус анального сфінктера, стан слизової або наявність гемороїдальних вузлів.

Це дослідження є обов’язковим при первинному огляді, однак не завжди дає повну картину стану прямої кишки. У такому випадку проводиться обстеження з використанням спеціального обладнання – аноскопа.

Переваги пальцевого огляду прямої кишки в клініці проктології Веселовського

Пальцевий огляд анального каналу здійснюється проктологом одразу після вивчення історії хвороби. Це важливий етап діагностики захворювання. Звернувшись до нашої клініки для виконання даної послуги, ви отримуєте низку переваг:

  • Комфортне обслуговування і безпека. Під час проведення обстеження пацієнт розташовується на спеціальному кріслі в положенні лежачи.
  • Індивідуальний підхід до кожного клієнта. Оскільки пацієнти звертаються до лікарні з різними скаргами, проктолог здійснює пальцевий огляд індивідуально для кожного з них.
  • Відвідування фахівця без черги. Клініка турбується про конфіденційність клієнтів, а також дозволяє відвідати лікаря без довгих очікувань. Для цього у клієнтів є година часу для відсутності скупчення людей.
  • Запис на огляд на офіційному сайті.

Наші контакти

Забезпечуємо постійний лікарський супровід до повного одужання. Після курсу лікування даємо гарантію на отриманий результат.

Форма запису на прийом