Що таке геморой і як його лікувати? - Проктолікар
+38 (067) 521 8174

     Геморой це – захворювання прямої кишки, що супроводжується розростанням судинних сплетінь анального каналу внаслідок тривалого застою крові в органах малого таза. 

Виділяють такі види геморою: внутрішній (вузли локалізуються під слизовою оболонкою прямої кишки), зовнішній (вузли розташовуються з зовнішньої сторони анального отвору) та комбінований (при їх поєднанні).

ЧОМУ ВИНИКАЄ ГЕМОРОЙ?

     Причини виникнення геморою найрізноманітніші, тому отримати відповідь на питання про те, від чого береться геморой не завжди просто. Розвиток захворювання часто пов’язують з генетичною схильністю, вагітністю, ожирінням, запальними процесами в органах малого таза, натужуванням при дефекації, закрепами, надмірними фізичними навантаженнями, довготривалим сидінням, вживанням надмірної кількості гострої їжі та алкоголю. 

     Геморой при вагітності виникає при підвищенні внутрішньочеревного тиску через збільшення маси плоду, що веде до посилення застою в органах малого таза, порушення відтоку по судинних сплетіннях з наступним розширенням внутрішніх та зовнішніх гемороїдальних вузлів. Післяродовий геморой частіше спостерігається у жінок, які страждають на закрепи. Проте, геморой після родів може також бути обумовлений прийомом препаратів заліза з профілактичних чи лікувальних цілей. Геморой від сидячої роботи та геморой від стоячої роботи зустрічається у людей, які ведуть малорухомий спосіб життя. Геморой від нервів явище досить рідкісне, в той час, як геморой від алкоголю спостерігається частіше. Геморой в дітей переважно виникає у підлітковому віці через ведення нездорового способу життя. Проте, отримати відповідь на питання про те, від чого геморой саме у Вашому конкретному випадку, можна після проходження первинного обстеження у фахівців проктології Веселовського.

ЯКІ СИМПТОМИ ГЕМОРОЮ?

Часто виникають питання про те, як розпізнати геморой на ранніх стадіях, оскільки тривалий час захворювання може перебігати безсимптомно. Запідозрити патологію можна при наявності мінімальних скарг на легкий свербіж, неприємні відчуття, утруднення під час спорожнення кишечника та виявлення крапель крові на туалетному папері. Симптоми посилюються після вживання гострої їжі та спиртних напоїв. Про те, які ознаки геморою при його прогресуванні, можна судити за наявністю додаткових скарг на відчуття стороннього тіла та біль в задньому проході під час та після акту дефекації, повторні епізоди ректальних кровотеч та випадіння гемороїдальних вузлів. Якщо при виявленні симптомів захворювання Ви не знаєте який лікар лікує геморой та куди необхідно звертатися, не варто панікувати. У цьому випадку фахівці проктології Веселовського завжди готові Вам допомогти, поділитися корисною інформацією про те, як геморой впливає на організм, що таке геморой у чоловіків та як лікувати геморой у жінок, а також надати кваліфіковану медичну допомогу при потребі.

СТУПЕНІ ГЕМОРОЇДАЛЬНОЇ ХВОРОБИ

Виділяють 4 ступені гемороїдальної хвороби. При першому ступені – вузлики є дещо збільшеними, гіперемованими та набряклими, що може супроводжуватися симптомами свербежу, печіння та підкровлювання. При другому ступені – вузлики є дещо більшими за розміром, тому вищезазначені скарги є більш вираженими. При третьому ступені у хворих відмічається випадіння вузла, який може самостійно вправлятися, ознаки масивної кровотечі, болю, свербежу та печіння. При четвертому ступені – вузол випадає, не вправляється та защемлюється в задньому проході, що супроводжується вираженим болем та масивною кровотечею.

ЛІКУЮТЬ ГЕМОРОЙ

Насамперед варто пам’ятати й про те, що не можна робити при геморої. Тобто, не слід займатися самолікуванням, а при перших ознаках захворювання звертатися до спеціалістів, які нададуть Вам необхідну допомогу, оскільки якщо не лікувати геморой це може призвести до розвитку небезпечних ускладнень. Поради проктолога під час геморою полягають у наданні рекомендацій щодо ведення активного способу життя та дотримання принципів збалансованого харчування. Дієта при геморої полягає у виключенні споживання гострої та смаженої їжі, вживання достатньої кількості клітковини (овочів та фруктів) та чистої негазової води до 2 літрів у день. Крім того, поняття «алкоголь та геморой» слід трактувати з обережністю, оскільки вживання спиртних напоїв призводить до закрепів та наступного подразнення та пошкодження вузлів при спорожненні кишечника.

Часто пацієнтів цікавить відповідь на питання про те, чи варто робити операцію під час геморою. Вибір методу лікування залежить від стадії захворювання. Спеціалісти нашої клініки у відповідь на Ваше питання про те, як лікувати геморой на 1 стадії, розкажуть про сучасний метод інфрачервоної коагуляції, що дозволяє безболісно позбутися гемороїдальних вузлів за 2-3 сеанси, тривалість яких складає до 7 хвилин. Лігування латексними кільцями слугує відповіддю на Ваші запитання про те, як лікувати геморой другої стадії та про те, як лікувати геморой 3 стадії. Якщо у Вас по’являться питання про те, як лікувати геморой 4 ступеня, наші фахівці порадять виключно стаціонарне лікування.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ГЕМОРОЙ?

Зовнішній геморой може призводити до тромбозу зовнішнього гемороїдального вузла, а внутрішній – до випадіння вузла та його защеплення в задньому проході з наступною некротизацією, кровотечею та високою ймовірністю нагноєння. Крім того, на місці випадіння внутрішнього вузла 3-4 стадії та його травматизації може формуватися поліп, постійне пошкодження якого при спорожненні кишечника може призвести до переродження утворення в рак.

Тому якщо у Вас виникли симптоми легкого свербежу в аноректальній ділянці, неприємні відчуття та утруднення під час дефекації чи Ви раптом виявили кров на туалетному папері не варто використовувати «поради інтернету чи сусідів», а слід якнайшвидше записатися на прийом до кращих спеціалістів проктології Веселовського, які максимально індивідуально підійдуть до вирішення саме Вашої проблеми. 

Наші контакти

Забезпечуємо постійний лікарський супровід до повного одужання. Після курсу лікування даємо гарантію на отриманий результат.

Форма запису на прийом