Що таке аноскопія та як підготуватися до неї? - Проктолікар
+38 (067) 521 8174

ЩО ТАКЕ ЕНДОСКОПІЯ ПРЯМОЇ КИШКИ?

     Згідно з рекомендаціями Європейської асоціації колопроктологів (European Society of Coloproctology, ESCP) аноскопія – золотий стандарт діагностики захворювань прямої кишки, оскільки з високою точністю дозволяє оцінити стан анального каналу та нижньоампулярного відділу прямої кишки, а також виявити наявність патологічних утворів на відстані 10 см від заднього проходу. 

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЕНДОСКОПІЇ ПРЯМОЇ КИШКИ?

     Проктологія Веселовського – сучасна клініка, в якій командна робота фахівців спрямована на забезпечення максимального комфорту для її відвідувачів. В нашій клініці ми позбавили Вас необхідності попереднього проведення очисних клізм вдома, бо розуміємо, що через надмірну зайнятість не завжди є можливість підготовитися до огляду. 

     При потребі перед аноскопією з метою виведення залишків калу з кишечника наші спеціалісти використовують мікроклізми об’ємом 120 мл, після введення якої та 5-7 хвилинної ходьби виникають позиви до дефекації, Ви звично йдете у туалет та кишечник спорожнюється. Тобто, підготовка до неї вдома не потрібна, що економить Ваш час, який Ви можете використати для власних потреб. 

ЯК РОБЛЯТЬ ЕНДОСКОПІЮ ПРЯМОЇ КИШКИ?

     Перед проведенням аноскопії у положенні пацієнта лежачи на кріслі оглядають шкіру періанальної ділянки та проводять наступне пальцеве дослідження за допомогою якого виявляють наявність патологічних утворень. 

     Для виконання обстеження фахівці проктології Веселовського використовують сучасний аноскоп Heine німецького виробника, діаметр якого незначно відрізняється від діаметра пальця, який володіє високою роздільною здатністю, та дозволяє чітко диференціювати та локалізувати наявність анальних тріщин, гемороїдальних вузлів, поліпів, чи інших утворень, визначивши їх розмір та встановивши стадію захворювання. 

     Перед проведенням діагностичної маніпуляції на скошений наконечник аноскопа наносять знеболюючий гель, що забезпечує безболісність обстеження та інколи легке відчуття дискомфорту. Після його нанесення плавними обертаючими рухами вводять аноскоп на відстань 10 см від заднього проходу. Потім проктолог виймає обтуратор та ретельно оглядає стан слизової оболонки прямої кишки за годинниковою стрілкою. 

     Проведення аноскопії супроводжується фотофіксацію для підтвердження виявлених змін. При потребі спеціаліст клініки проводить додаткові діагностично-лікувальні маніпуляції такі як: забір матеріалу на біопсію чи видалення патологічних утворів за допомогою новітнього обладнання. 

     Після завершення процедури лікар плавно виймає аноскоп. В цілому тривалість процедури складає до 10 хв, проте за необхідності додаткового видалення патологічних утворень час проведення маніпуляції може дещо подовжуватися. 

     Після завершення огляду лікар показує фотознімки, проведені під час дослідження, та надає відповідні рекомендації щодо потреби у виконанні наступних малоінвазивних втручань. При наявності показів до сигмоскопії чи фіброколоноскопії проктолог може більш детально ознайомити Вас з інформацією про те, як роблять ендоскопію кишечника. 

     Таким чином, діагностична цінність аноскопії є надзвичайно великою через можливість чіткого візуального огляду прямої кишки з наступною фотофіксацією виявлених змін та контролю динаміки лікування.

     Отож, не варто зволікати та відстрочувати первинне обстеження у проктолога, оскільки вчасно виявлене захворювання дозволяє запобігти його прогресуванню та погіршенню якості життя.

Наші контакти

Забезпечуємо постійний лікарський супровід до повного одужання. Після курсу лікування даємо гарантію на отриманий результат.

Форма запису на прийом