Що таке анальна тріщина і як її лікувати? - Проктолікар
+38 (067) 521 8174

     У структурі проктологічних захворювань особлива увага належить анальним тріщинам, які виникають внаслідок порушення цілісності слизової оболонки заднього проходу. Проблеми анальної тріщини можуть зустрічатися в осіб віком від 20 до 60 років, при цьому анальна тріщина у чоловіків виникає рідше, ніж у жінок. Анальна тріщина у дітей діагностується не так часто, як у дорослих.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ АНАЛЬНИХ ТРІЩИН

    На прийомі у проктолога хворі часто запитують про те, від чого тріщини в анальному отворі. Відповіддю на це питання слугує ряд добре відомих причин, пов’язаних з механічним пошкодженням слизової оболонки анального каналу при закрепах, запальних процесах в перианальній ділянці, вагітності, пологах (при потугах), тяжкій фізичній роботі, використанні різних травмуючих предметів (клізм, іграшок для дорослих). 

     Анальна тріщина після родів виникає внаслідок активних потуг у процесі родової діяльності або вакуумної екстракції плоду. Анальна тріщина у підлітків переважно обумовлена порушенням режиму харчування, замовчування проблеми, що може призвести до прогресування захворювання. 

     Тобто, причини анальних тріщин – найрізноманітніші. Попри те, неправильне харчування, вживання недостатньої кількості овочів та фруктів, багатої на клітковину, чистої питної води негативно впливає на перебіг захворювання в цілому. 

ЯК ВИЯВИТИ ПРОКТОЛОГІЧНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА ЗАПОБІГТИ РОЗВИТКУ УСКЛАДНЕНЬ?

     Запідозрити дану проктологічну патологію можливо за наявності найбільш типових скарг таких як: відчуття болю чи дискомфорту під час дефекації, наявність крові на туалетному папері чи калі. 

     Ці симптоми викликають сильне занепокоєння у хворого та негативно впливають на його якість життя. Якщо Ви виявили вищезазначені симптоми, не варто займатися самолікуванням та відстрочувати час, а якнайшвидше звернутися до проктолога, оскільки вчасне консервативне лікування гострої тріщини допоможе запобігти її переходу у хронічну форму, лікування якої вимагає малоінвазивних втручань. 

     Крім того, неправильне її загоєння може призвести до формування нориць (вогнищ хронічної інфекції в організмі) та поліпів, при травматизації яких можливе їх подальше переродження в рак. 

ЧИМ ЛІКУВАТИ АНАЛЬНУ ТРІЩИНУ

     Перед тим як лікувати анальну тріщину слід підтвердити попередній клінічний діагноз. Для цього необхідно звернутися до фахівців проктології Веселовського, які за допомогою аноскопу з високою роздільною здатністю, зможуть чітко локалізувати ураження, визначити його розмір та глибину, тривалість процесу (гострий або хронічний), що є вирішальним у виборі тактики лікування. 

     Усім хворим з даною проблемою висококваліфіковані проктологи нашої клініки рекомендують правильно харчуватися, вживати достатню кількість клітковини та чистої негазованої води до 2 літрів у день. 

     Використання зазначених рекомендацій сприятиме запобіганню закрепам, які безпосередньо травмують виявлені ураження. Гостру форму захворювання лікують консервативно, використовуючи теплі ванночки після спорожнення кишечника для запобігання вторинному інфікуванню тріщини та її швидкому загоєнню; супозиторії, які володіють знеболюючим, протизапальним та ранозагоючим ефектами; спазмолітики та інші засоби. 

     Проте, якщо захворювання перейшло в хронічну форму – у нашій клініці використовують сучасний метод лікування анальних тріщин, в основі якого лежить хірургічне висічення країв рани радіохвильовим апаратом суртрон під місцевим знеболенням.

     Таким чином, не варто терпіти біль та дискомфорт під час дефекації, а слід негайно записуватися на обстеження до кращих спеціалістів проктології Веселовського для встановлення точної причини захворювання, що є запорукою успішного лікування.

Наші контакти

Забезпечуємо постійний лікарський супровід до повного одужання. Після курсу лікування даємо гарантію на отриманий результат.

Форма запису на прийом