Прийом проктолога завжди включає пальцеве ректальне дослідження.

  • Анестезії не потрібно, при огляді використовується знеболюючий гель.
  • Найчастіше пацієнт знаходиться в колінно-ліктьовому положенні. У нас пацієнт знаходиться зручно лежачи на оглядовому кріслі. Або лежачи на лівому боці на кушетці.
  • Візуально оцінюється стан шкіри перианальної ділянки: наявність почервоніння (гіперемії), розчухів (екзокоріацій), мокнення (мацерацій), пошкоджень, утворень, перианальних бахромок і т.д, потім перевіряється чутливість і оцінюється анальний рефлекс.
  • Також при пальпації перианальної ділянки можна визначити наявність / відсутність інфільтратів (запальних ущільнень), інших хворобливих станів. При розведенні стінок анального каналу можливо візуалізувати і оцінити його дистальну частину і побачити, наприклад, анальну тріщину або поліпи (якщо вони є).
При проведенні пальцевого обстеження оцінюється:
  1. його болючість (так/ні)
  2. тонус анального сфінктера в спокої, при необхідності лікар може попросити пацієнта стиснути сфінктер, щоб оцінити і вольове зусилля;
  3. по черзі промацуються стінки прямої кишки, визначається стан слизової, її рухливість, гладкість, наявність / відсутність утворень, ущільнень;
  4. оцінюється наявність і стан внутрішніх гемороїдальних вузлів.

Пальцеве дослідження є обов’язковим, проте не дає повної картини стану анального каналу прямої кишки. Саме тому далі обов’язково проводиться аноскопія. Це – огляд та візуальна оцінка стану анального каналу та прямої кишки за допомогою аноскопа.

Наші контакти

Забезпечуємо постійний лікарський супровід до повного одужання. Після курсу лікування даємо гарантію на отриманий результат.

Форма запису на прийом