Що таке тромбоз гемороїдального вузла? - Проктолікар
+38 (067) 521 8174

     У своїй повсякденній клінічній діяльності фахівці проктології Веселовського неодноразово зустрічаються з ускладненнями вчасно недіагностованих та нелікованих проктологічних захворювань. Однією із таких патологій є геморой, несвоєчасна терапія якого призводить до порушення мікроциркуляції в зовнішній гемороїдальній вені, згущення крові та формування тромбу всередині вузла.

ПРОВІДНІ ФАКТОРИ ФОРМУВАННЯ ТРОМБОЗУ ЗОВНІШНЬОГО ГЕМОРОЇДАЛЬНОГО ВУЗЛА

    Причини розвитку такої патології, як тромбоз зовнішнього гемороїдального вузла, найрізноманітніші. До найбільш поширених етіологічних факторів відносять: наявність генетичної схильності, закрепів, надмірні фізичні навантаження, вагітність, ожиріння, вживання алкогольних напоїв, гострої їжі, тривала сидяча робота, використання підігріву сидінь в автомобілях, сидіння на холодних поверхнях та переохолодження організму в цілому. 

     Гострий тромбоз гемороїдальних вузлів при вагітності може розвиватися у жінок, які знаходять на третьому триместрі вагітності, що пов’язано з суттєвим збільшенням маси плоду, підвищенням внутрішньочеревного тиску, що сприяє посиленню застою крові в органах малого таза. Тромбоз зовнішніх гемороїдальних вузлів при вагітності часто спостерігається у вагітних, які пред’являють скарги на закрепи. 

ХАРАКТЕРНІ КЛІНІЧНІ ОЗНАКИ РОЗВИТКУ ГОСТРОЇ ПРОКТОЛОГІЧНОЇ ПАТОЛОГІЇ 

     Пацієнти часто відмічають нестерпний біль в ділянці анального отвору, який виникає через виражений набряк прилеглих до вузла тканин. З часом тромб починає тиснути на стінку вузла зсередини з наступним виходом частини тромбованого згустку назовні, що супроводжується симптомами підкровлювання у хворого та формуванням локального некрозу шкіри. Крім того, пацієнти також можуть пред’являти скарги на наявність болючого утворення, свербежу та печіння в ділянці заднього проходу.

ЯК ЛІКУВАТИ ГЕМОРОЇДАЛЬНИЙ ТРОМБОЗ?

     Найкращим способом запобігти розвитку гострого проктологічного захворювання є дотримання принципів здорового способу життя. Проте, якщо не вдалося попередити розвиток ускладнень, слід звернутися за медичною допомогою. Одним із методів оперативного лікування даної патології є видалення вузла разом з прилеглими тканинами під загальним знеболенням у стаціонарі з наступним накладенням швів на рану. Даний спосіб терапії характеризується вираженим больовим синдромом протягом наступних 2 тижнів у післяопераційному періоді, що негативно впливає на якість життя пацієнта, аж до потреби видачі листка непрацездатності. 

     Проте, фахівці проктології Веселовського як завжди турбуються про Ваш комфорт, тому в нашій клініці видалення тромбу проводиться за допомогою сучасного радіоскальпеля, яким виконують невеликий розріз довжиною 3-5 мм, який не потребує накладення швів та самостійно загоюється протягом наступних 7 днів. Даний метод лікування не супроводжується тривалим больовим післяопераційним періодом та не потребує видачі листка непрацездатності. Тобто, Ви зможете продовжувати працювати у звичному для Вас режимі.

     Тромбоз зовнішнього гемороїдального вузла – гостра проктологічна патологія, яка при відтермінуванні вчасного малоінвазивного лікування має негативні наслідки. Одним із таких ускладнень є кровотеча внаслідок перфорації тромбом шкіри вузла. Згодом при спорожненні кишечника відбувається інфікування незагоєної рани та приєднання вторинної бактеріальної інфекції з наступним нагноєнням та розвитком парапроктиту. Також на місці виходу тромбу відмічається утворення шкірної складки.

     Таким чином, при виявленні болючого утворення в ділянці заднього проходу слід якнайшвидше звернутися до фахівців проктології Веселовського, які у своїй роботі використовують тільки сучасні малоінвазивні методи лікування, що допомагає Вам зменшити больові відчуття в післяопераційному періоді та забезпечити належну якість життя, на яку Ви заслуговуєте.

 

Наші контакти

Забезпечуємо постійний лікарський супровід до повного одужання. Після курсу лікування даємо гарантію на отриманий результат.

Форма запису на прийом