Проктологічна Амбулаторія

UA EN
Статті / Все про Геморой / Лікування геморою

Лікування геморою

Як лікувати геморой і чим лікувати геморой, якщо стандартного лікування не існує?
Виявляється, що лікування геморою при індивідуальному підході до кожного пацієнта – дає дуже хороші результати. Чималий досвід європейської та американської проктології це довів.

Деякий ефект при початковій стадії захворювання можуть дати профілактичні заходи, що приведуть до тимчасового зникнення запалення і, відповідно, всіх ознак геморою. Проте ефект справді тимчасовий, оскільки субстратом хвороби є збільшені внутрішні гемороїдальні сплетення, а вони після консервативних заходів нікуди не діваються, продовжуючи рости.

Консервативна терапія

При консервативному лікуванні призначають ректальні мазі та свічки, що містять кровоспинні, протизапальні, знеболювальні, протиспазматичні та розсмоктуючі складники. Деякі з них - гормональні протизапальні компоненти, фітокомпоненти, змінені культури кишкової палички.

Призначають консервативне лікування під час загострення.

Також допоможуть зрошення трав’яними відварами і настоями (календула, ромашка, кора дуба, шавлія), ванночки. При хронічному перебігу геморою показані мікроклізми.

Малоінвазивні процедури дозволяють успішно лікувати геморой. Такому лікуванню піддається геморой 1-ї і 2-ї та частково 3-ї стадії. Це лігування латексними кільцями, фотокоагуляція, кріотерапія. Як правило, призначають такі процедури під час настання ремісії.

Склеротерапія – введення в гемороїдальні вузли склерозуючої речовини. У результаті цього судини склеюються і стають більш щільними. За один сеанс обробляють не більше двох вузлів.
Можливість рецидиву при цьому становить за даними різних авторів від 30%-50% в перший рік після лікування. Зважаючи на це рекомендують і застосовують вкрай рідко.

Фотокоагуляція являє собою вплив тепловою енергією на гемороїдальні вузли, що призводить до склеювання судин, блоку їх кровопостачання і, як наслідок, їх атрофії. Процедура абсолютно не болюча і практично немає протипоказів. Працездатність не втрачається. Можливість рецидиву при цьому через 5 років після лікування становить за даними різних авторів до 5 % у пацієнтів із магістральним типом кровопостачання, та до 50 % із розсипним типом кровопостачання прямої кишки. Рекомендують при геморої 1-ої стадії та при кровоточивому геморої.

Кріотерапія – заморожування гемороїдальних вузлів з подальшим відмиранням і утворенням ранки на місці дії. Часті ускладнення можливі з боку стінки кишки, бо дуже часто важко контролювати площу та глибину дії рідкого азоту, тому призначають рідко при геморої 1-ої стадії. Можливість рецидиву при цьому становить за даними різних авторів від 50%-85%.

Лігування латексними кільцями блокує живлення гемороїдальних вузлів. Через 3–5 днів вузли відмирають та виходять назовні з калом. Процедура абсолютно не болюча і практично не має протипоказів. Працездатність не втрачається. Можливість рецидиву при цьому становить за даними різних авторів від 5% до 10% через 5 років після лікування. При цьому в половини пацієнтів із рецидивом геморою після комплексного лігування гемороїдальних вузлів для повного виліковування достатньо лише однієї повторної процедури. Метод вважається найкращим та найбільш ефективним на сьогодні при геморої 2-ої та частково 3-ьої стадії.

При 4-й стадії захворювання лікують тільки хірургічним способом геморой. Консервативні засоби та малоінвазивні процедури тут не допоможуть. Проводять висічення гемороїдальних вузлів з ​​прошиванням судин, що їх живлять. Це гемороїдектомія і дезартерізація під ультразвуковим контролем (HAL-RAR). Одночасно з хірургічним методом застосовуються і методи радіохвильової та лазерної хірургіі, що дозволяє звести дещо мінімізувати недоліки подальшої реабілітацію.