Проктологічна Амбулаторія

UA EN
Статті / Все про Геморой / Геморой – Загальна інформація

Геморой – Загальна інформація

За офіційною статистикою МОЗ України до 10-15% дорослого населення страждають гемороєм. Якщо говорити про процентне співвідношення, то випадки захворювання гемороєм є причиною приблизно 40% всіх звернень до проктологів. За статистикою частіше хворіють чоловіки, проте жінки звертаються за медичною допомогою частіше, мабуть, в силу більш уважного ставлення до свого здоров’я.

Крім неприємних відчуттів, це захворювання небезпечне численними ускладненнями у вигляді постгеморагічної анемії, тромбозів, кровотеч із прямої кишки та защемленням гемороїдальних вузлів.

Геморой – це хвороба, що з’явилася у людей як розплата за прямоходіння. З такою проблемою не зіткнеться жодна кішка, собака або кінь. Гравітація діє на все тіло цих тварин рівномірно, тому кров не буде застоюватися в задніх лапах і кінцевих відділах кишечника. У людини та ж гравітація збільшує навантаження на відповідні судини. Залежно від професії і способу життя ризик виникнення цього захворювання дуже коливається. Недарма геморой вважають професійною хворобою людей з сидячою або стоячою роботою – шоферів, програмістів, бухгалтерів, вчителів. Розвитку геморою сприяють тривалі закрепи, а також вагітність і пологи – тобто стани, при яких відбувається сильне підвищення внутрішньочеревного тиску.